תזונה נכונה להורדת התקפי מיגרנה

איך להעביר מיגרנה

תזונה נכונה להורדת התקפי מיגרנה

כפי שציינתי בעבר שנים שאני סובל ממיגרנות כרוניות. במהלך המסע שלי לפתרון הבעיה גיליתי שיש לסרוטונין קשר הדוק למיגרנות.

ירידה בכמות הסרוטונין שאחראי על רמת מצב הרוח עלולה לגרום למיגרנה.
לאחרונה חוויתי עלייה חדה בהתקפים, מה שגרם לי לדאגה גדולה. משם המחשבות שלי החלו לנדוד עם השאלה מה הביא לעלייה החדה בהתקפים, ואיך אני יכולה לפתור את זה.

על פי מחקרים של ארגון בריאות העולמי, מיגרנה היא אחד הגורמים שגורמים לנכות באוכלוסייה הכללית. בנוסף, קיים קשר מובהק בין מיגרנה, במיוחד לצורה הכרונית בה המחלה תוקפת, לבין הפרעות נפשיות כמו דיכאון וחרדה, עם פגיעה משמעותית באיכות החיים של החולים כתוצאה מכך.
ואתם יודעים למה אני מסכימה עם המחקר?
כי אני בדיוק סובלת מזה. אני סובלת ממספר הפרעות נפשיות שגורמות ללחץ נפשי. הלחץ הנפשי גורם לירידה בסרוטונין וכך אני סובלת מהתקפי מיגרנה. וההתקפים שלי עונים להגדרה של מיגרנה ללא אאורה. 

השלכות שיש למיגרנה:

בפוסט זה אני חושפת קצת על הנכות שאיתה אני מתמודדת וכיצד ההפרעות הנפשיות משפיעות על המיגרנות שלי.
מי שסובל ממיגרנות מתמודד גם עם הפרעות שינה (וכן, אני גם סובלת מהפרעות שינה דיי חמורות).
למיגרנה יש קשר דו כיווני עם הפרעות שינה – כאבי ראש גורמים להפרעות בשנת הלילה בנוסף לאלו הקיימות. כמחצית מהחולים חווים מידי פעם תסמינים של נדודי שינה, אחוז מסויים מהחולים מדווחים על פחות מ-6 שעות שינה בלילה.
הפרעות השינה גוברות כלל שתדירות המיגרנה עולה, כאשר החולים חווים נדודי שינה בכל לילה במהלך ההתקף.
עבורי להיות חולה במיגרנה גרם לי לא מעט פעמים להרגיש נטל על הסובבים אותי, שנאלצו לטפל בילדה חולה במיגרנות במיוחד שאין מודעות לטיפול או כלים להתמודדות. החיים הפכו לגיהינום עבורי ועבור משפחתי.

למעשה, מיגרנה היא הגורם השני בשכיחותו לשינוי חיים, מחיים רגילים, נורמליים ואיכותיים, לחיים עם מוגבלות ברחבי העולם (היא אחראית ל5.6% משנות החיים עם מוגבלות), והיא הגורם המוביל למוגבלות בקרב בני 15-49, עם נטייה לפגיעה במין הנשי לעומת המין הגברי. 80% מהאנשים מדווחים על כאב חמור או חמור במיוחד במהלך התקף מיגרנה, כאשר שלושה רבעים מהחולים חייבים לשכב לנוח למשך חלק מההתקף לפחות, ומחיצת נאלצים להיעדר מהעבודה.

מיגרה יוצרת אי ודאות כלכלית. שליש מהאנשים הסובלים ממיגרנות חוששים לביטחון הכלכלי ארוך הטווח שלהם ושל בני משפחותיהם בגלל המחלה. רבע מהחולים שעובדים כשכירים חוששים לאבד את מקום עבודתם. כ-30% מודאגים מעמידה בהוצאות משק הבית, וחלק מהשכירים מדווחים על הכנסות נמוכות יותר עקב החיים עם מיגרנה.

דרכי תזונה להורדת התקפי המגירנות:

איך להעביר מיגרנה

לאחר כל המסע הזה אליו יצאתי בחקירת עזרים שעשויים להקל על המיגרנה שלי, הגעתי למסקנה שעליי לשנות את התזונה שלי לקבועה ובריאה על מנת לייצר את ההורמונים הנדרשים לגוף כדי לתפקד משום ההשלכות שיש למחלת המיגרנה על החולים שלה כמו גם עליי. לצערי חלק מהנכות שאני מתמודדת איתה זה מיגרנות קשות וכרוניות עקב הרבה לחץ נפשי שמקורו מהפרעות נפשיות ושינה.
מה אתם אומרים? מה הקושי שלכם ואיך אתם מתמודדים איתו?

ביבליוגרפיה:

agogo

הרשמו לניוזלטר שלנו ותקבלו ישירות למייל את כל ההנחות והמבצעים הכי שווים!