איך לצייר בצבעי אקריליק

איך לצייר עם צבעי אקריליק

לאורך השנים שאני מציירת, למדתי איך לצייר עם צבעי אקריליק, וביניהם יצא לי לצייר המון עם צבעי אקריליק. במאמר יש 5 טיפים כיצד לעבוד עם אקריליק.

צבע אקריליק הוא צבע מהיר-התייבשות הכולל פיגמנטים שעורבבו בתחליב רזין אקרילי. צבעי אקריליק ניתן לדלל במים, אך כאשר הצבע מתייבש הוא הופך עמיד למים, ולא ניתן להמיס אותו מחדש כמו בצבעי מים.

צבעי האקריליק הינם צבעים על בסיס מים. ייחודם הינה עלות נמוכה ביחס לצבעי השמן.

לאורך השנים שאני מציירת במגוון חומרי ציור יצא לצייר לא מעט עם צבעי אקריליק. אקריליק הינו חומר שמאוד קל להשתמש בו. השימוש בו נעשה ע״י מכחולים בדרך כלל.

ניסיון הציור עם חומר זה גרם לי לצבור ידע שברצוני להעביר בפוסט זה. אלו כמה טיפים לציור באקריליק.

איך לצייר עם צבעי אקריליק?

  1. הקשר למים – צבעי אקריליק הם על בסיס מים. משתמשים במים על מנת לדלל את הצבע בשימוש במכחולים. תודות לדילול הקל עם המים ניתן לתקן טעויות בצבע לבן. לאורך שנים אני מדללת את הצבעים על מנת לכסות עוד שטח כשכבה ראשונה בצביעה. 

  2. שימוש במכחולים – קל לשלוט במשיכות המכחול כשמציירים איתם. על מנת לשמור על איכות השערה במכחול יש להכניסו בסיום השימוש לכוס מלאה במים. כך מונעים את התייבשות הצבע על שערת המכחול. התייבשות זו יכולה להרוס את המכחול. בגמר השימוש בכל המכחולים, אני מכניסה את המכחולים בהם השתמשתי לכוס עם מרכך על מנת לנקות אותם ולשמור על שערות המכחול. במידה ורוצים לערבב צבעים ניתן להשתמש במרית או כלי שפכטל.

  3. זמן התייבשות – חשוב לדעת שאקריליק מתבייש מהר. זה מצריך עבודה מהירה או שימוש מעכב התייבשות. לצד החסרון שציינתי יש גם יתרונות. הייבוש המהיר עזר לי לא פעם לתקן טעויות שעשיתי בבחירת הצבעים.

  4. ציור על כל משטח – ניתן לצייר על מגוון משטחי ציור כמו – עץ, קיר, דף נייר רגיל, קנבס. הפלטפורמות המקובלות להתחלה הן דף נייר לציור או קנבס לצורך אימון וכמובן תרגול של ציורים בצבעי אקריליק ברמות שונות.

  5. תרגול, למידה והתמדה – היום ניתן ללמוד לצייר כמעט בכל חומר. יש סרטונים ברשתות החברתיות כמו – יוטיוב, אינסטגרם ופינטרסט. כל המידע שזורם ברשתות אלו יכול להקנות ידע מעולה לאימון יכולות הציור באקריליק. חשוב לתרגל רמות שונות של קושי בציור (גם לזה יש מדריכים אם מחפשים טוב בגוגל) על מנת להתשפר.

לאורך כל שנותיי בציור צברתי ידע שרציתי לחלוק אתכם בפוסט זה. ריכזתי אותם לחמישה טיפים כללים.

אשמח לשמוע את דעתכם בנוגע לשימוש בצבעי אקריליק בציור 😊

בבילוגרפיה:

ויקיפדיה – צבעי אקריליק

הרשמו לניוזלטר שלנו ותקבלו ישירות למייל את כל ההנחות והמבצעים הכי שווים!