הזרם, הסגנון והמהפכה – קוביזם:

קוביזם הוא סגנון אוונגרדי באמנות שיצר מהפכה בציור ובפיסול האירופאי בתחילת המאה ה-20. הייחוד בסגנון זה שהוא אובייקט נצפה ממספר נקודת מבט. מפרק את האובייקט לגורמיו ומציג אותם מנקודת מבט שונה לגמרי.

תנועה זו חוללה מהפכה בכך שדחתה מעליה לגמרי את המסורת של גישת הנטורליזם בציור ובפיסול. המושג "קוביזם" נקבע ע"י מבקר אמנות בשם הצרפתי לואי ווסקל בשנת 1908.

מייסדי סגנון זה הינם פבלו פיקאסו הצייר הספרדי וז'ורז בראק שהינו צייר צרפתי והתמיכה של האספן דניאל- הנרי קאנווליר.

הציור הקוביסטי הראשון שהיה, כנראה "התפוחים" של פיקאסו. היה זה ציור קוביסטי אנליטי, בו לקח האמן את האובייקט ועשה לו אנליזה צורנית, עת הושפע מהפסיכולוגיה המתפתחת באותה התקופה וחיפוש אחר עומק חדש בכל תחומי האמנות.

החיבור שלי לקוביזם אנליטי

במקביל להתפתחות הקוביזם והקוביזם האנליטי, התפתחה גם הפסיכולוגיה באותה התקופה. מספר אמנים, ביניהם פיקאסו ניסו לשלב את רגשותיהם בסגנון ציור זה ואף הצליחו.

כאמנית, סגנון הציור הקוביסטי הוא סגנון אליו אני מרגישה את החיבור המשמעותי ביותר. אולי משום שאישה אני סקרנית אני אוהבת לנתח דברים לעומק.

המונח "אנליטי" נקשר בקוביזם אנליטי בשל פעולת הפירוק והניתוח של הדמויות או הצבעים והחיבור שלהם בציור.
תורת היחסות של אלברט איינשטיין נתגלתה בזמנים הללו, והפכה את המחשבה על העולם ועל עולם הציור בפרט.  משום שלפי תורה זו אם חפץ נע בזמן וכדה"א נע ביחס אליו, האם המציאות מובנת מאליה. אמני הזרם תהו בזמנו האם יש דרך אחרת לראות את העולם, והם ניסו להביא את הרעיונות הללו אל האמנות.

החשיבה שלי היא מאוד ריאלית ואנליטית. אני נוטה לנתח כמעט כל רגש שאני מרגישה או כל רגע בחיי ולהבין עד הסוף את המשמעות שלו.

הנטייה שלי לניתוח התחברה יופי לסוג הקוביזם הזה כי ככה יכולתי לתכנן ביתר דיוק את ציור "יער החיות". כל צורות הנוף למעט העצים פורקו לפי קוביזם אנליטי. הציור הורכב

לאחר מחשבה רבה כיצד אני משלבת אובייקטים ריאליסטיות כמו החיות לצד צורות נוף מופשטות כמו – פירות של עצים, ציפורים, צורות לא רגילות, שיחים אשר הפכו כולם לצורות גיאומטריות.

במקביל להתפתחות הקוביזם, התפתחה גם הפסיכולוגיה באותה התקופה. הקוביזם האנליטי התפתח בזמנים אלו. מספר אמנים, ביניהם פיקאסו ניסו לשלב את רגשותיהם בסגנון ציור זה ואף הצליחו.

החשיבה שלי היא מאוד ריאלית ואנליטית. אני נוטה לנתח כמעט כל רגש שאני מרגישה או כל רגע בחיי ולהבין עד הסוף את המשמעות שלו.

הנטייה שלי לנתח התחברה יופי לסוג הקוביזם הזה כי ככה יכולתי לתכנן ביתר דיוק את ציור "יער החיות"

מוצרים קשורים:

הרשמו לניוזלטר שלנו ותקבלו ישירות למייל את כל ההנחות והמבצעים הכי שווים!