– להוציא את הנפש החוצה Original Art

Original Art - להוציא את הנפש החוצה

בואו לקרוא על האמנית הצעירה והמבטיחה שמצליחה לעזור לרבים להתמודד עם רגשות מודחקים, ועל הדרך מעלה נושא חשוב מאוד למודעות הציבורית.

כל מעצב פנים וחובב עיצוב יודע שהחלק החשוב ביותר בתהליך עיצוב הבית הוא מציאת פריטי אמנות ייחודיים שיקשטו את קירות הבית. אמנים רבים יוצרים ציורי קיר שונים ומגוונים במטרה להפיח חיים והשראה במי שרוכש אותם, אבל האם חשבתם פעם להכניס לביתכם ציור שמגלם בתוכו סיפור ומבטא עולם שלם?
הכירו את חנה קרנגל, אמנית צעירה ומייסדת Original Art שהחליטה להביא למודעות את נושא בריאות הנפש דרך האמנות שלה. באמצעות הציורים שהיא מציירת, היא נותנת ביטוי לעולם שלם של רגשות ומציעה מזור למתמודדי נפש. כדי להבין כיצד ניתן להעביר מסר כל כך חזק באמצעות ציור, ישבנו לשוחח עם חנה ונתקלנו בסיפור חיים מרגש ויוצא דופן.

הקודם
הבא

"להביא למודעות את נושא בריאות הנפש דרך האמנות שלה. באמצעות הציורים שהיא מציירת"

איך התחלת את דרכך בעולם האמנות?

“התחלתי לצייר בגיל 13 כי שם מצאתי איזושהי דרך לבטא את מה שעובר עליי מבלי להרגיש שונה וזרה”, סיפרה חנה. “אמנות עבורי זה עולם שהרגשתי שאפשר להתבטא בו, ואין את כל המוסכמות שיש בעולם האמיתי. הייתי מציירת דברים עם אלמנטים שמבטאים רגשות מאוד עמוקים”.

מה המטרה שלך ביצירה האמנותית ומה את שואפת לבטא?

“החלטתי ליצור ולצייר במטרה לשקף את מה שאנשים עוברים בחייהם. בכל ציור שאני מציירת מעורב הרבה רגש ועוצמה פנימית. אני עובדת עם אנשים שיש להם בעיה מסוימת ואני מנסה להקל עליהם עם הציורים שלי. יש לא מעט אנשים מתמודדי נפש, ואני רואה כיצד הציור והאמנות שלי מספקים להם תחושות טובות להתמודדות. זה פשוט עוזר להם להוציא את הרגשות החוצה ונותן להם כוחות”.

“מתמודדי נפש רבים פונים אליי ומבקשים ציור שאפיח בהם תקווה. זה מגיע מהמקום הזה שיש להם חלק ביצירה. המטרה היא שהם יהיו הלב של היצירה, ולתת לנפש איזושהי צורה של פריקה, תקווה או נחמה”.

איך חשבת לשלב בין אמנות להתמודדות נפש?

“זה מגיע ממקום מאוד אישי .כנערה חוויתי משבר גדול, אחריו לא ציירתי והתמקדתי בתחומים אחרים .חזרתי לצייר לפני כמה שנים אחרי שהייתה לי מצוקה נוספת, ופניתי לציור כדי לצאת מזה. כל פעם מחדש נוכחתי לדעת שזה עוזר לי לבטא את הרגשות השליליים שנמצאים בתוכי. עד היום, כל ציור שאני עושה לאחרים הוא גם ריפוי בשבילי. גם אם אני מציירת ציור ללקוח, אני עדיין יודעת איך להכניס את עצמי ואת הרגשות שלי לתוך הציור”.

זה מגיע ממקום מאוד אישי .כנערה חוויתי משבר גדול, אחריו לא ציירתי והתמקדתי בתחומים אחרים .חזרתי לצייר לפני כמה שנים אחרי שהייתה לי מצוקה נוספת, ופניתי לציור כדי לצאת מזה.

איך עובד תהליך היצירה שלך מול הלקוח?

“קודם כל, אפשר לבנות וליצור יחד משהו חדש או שאפשר לקנות ציורים שאני הכנתי במחירים נגישים. במידה ולקוח מעוניין ביצירה חדשה, אנחנו עושים שיחה תיאום ציפיות. אני מנסה להבין מה הנושא העיקרי של הציור ובאיזה חומרים להשתמש”.

“מבחינת טכנית, אני מאוד ורסטילית ויודעת לצייר בכל חומר – שמן, פחם, אקריליק, צבעי מים ועוד. אני עובדת בעיקר על קנבסים, אבל בדרך כלל זה לפי מה שהלקוח רוצה. אני יכולה לצייר ללקוח אחד משהו אבסטרקטי ולאחר משהו מאוד ריאליסטי. אין משהו מוגדר”.

לאן את שואפת להגיע?

“לאט-לאט אנחנו בונים חזון ראשוני כשאני עושה סקיצות ומעדכנת את הלקוח בתמונות כדי להבין איך הוא רוצה את הציור ומה הוא רוצה שיופיע בו. היו כאלה שרצו להביע כל מיני דברים שלטעמי לא הוסיפו לציור, לכן המלצתי להוסיף את זה בדרך אחרת. בכל ציור ההיבט של הסיפור שמרכיב אותו זה בעצם הלב שעליו נמדד ציור”.

“כשלקוח מספר לי את הסיפור שלו, אני מדברת איתו ומנסה להבין מה הצורך שלו בציור. בסופו של דבר הוא צריך להרגיש טוב כשיסתכל על התמונה ולשם אני חותרת. אני רוצה שיעלה לו חיוך. אם אדם מתמודד עם פוסט טראומה, אז אחד מהדברים שהוא מרגיש זה הקושי לחיות. לרוב, לאנשים כאלה יש משאלה מסוימת על זוגיות, למשל, אני שואלת איך הוא היה רוצה לבטא את הזוגיות בציור – זוג מאוהב, מרוחק, חיבוק, נשיקה, יושבים על חוף וכד”. אחרי שאלמנט אחד נסגר עוברים לאלמנט אחר. אני מכוונת אותם בשיחה כדי להצליח להוציא את הבחירה באלמנטים הנכונים שיתאימו הכי טוב למטרה”.

לסיכום, אני רוצה להודות לאתר רשת, שתומך בעשייה שלי ונותן לי את הבמה להעלות את המודעות לבריאות הנפש דרך ציורים מיוחדים ובלוג עם ידע רחב ידיים על עובדות רבות שאולי אתם לא ידעתם עליכם או שלא ידעתם שקיימים בכלל בעולם.

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. יוסף בן-דוד

    מי שקורא את העדות הזו היום צריך לחגוג איתי ועם משפחתי כי הכל התחיל כבדיחה עבור כמה אנשים שאמרו שזה בלתי אפשרי. שמי יוסף בן דוד ואני מתל אביב, ישראל. אבל אני עובר לשיקגו בארה”ב עם אשתי. אני נשוי באושר עם שני ילדים ואישה מקסימה. משהו נורא קרה למשפחתי, כשאיבדתי את מקום עבודתי ואשתי עזבה את ביתי כי לא יכולתי לטפל בעצמי ובצרכי המשפחה. שלה ושל ילדיי באותו רגע. הצלחתי במשך תשע שנים, אף אישה לא תומכת בי לטפל היטב בילדים. אני מנסה לשלוח הודעת בדיקה לאשתי אבל היא מונעת ממני לדבר איתה אני מנסה לדבר עם חבר שלה ובני משפחתה אבל עדיין יודע שאפשר לעזור לי והגשתי בקשה מאוחר יותר לכל כך הרבה חברות אבל עדיין הם עשו זאת אל תתקשר אליי, עד שיגיע יום נאמן שלעולם לא אשכח בחיי. כשפגשתי חבר ותיק שלי שהסברתי לו את כל הקשיים שלי והוא סיפר לי על איש גדול שעזר לו להשיג עבודה טובה בתחום חברת קוקה קולה והוא אמר לי שזהו גלגלת כישוף אבל אני אדם שמעולם לא מאמין במגהץ כישוף אבל החלטתי לנסות אותו ודריגבינוביה הנחה אותי והראה לי מה לעשות בשבעת ימי הארוחות האלה. אני פועל לפי כל ההוראות ועושה מה שהוא ביקש ממני לעשות טוב. דריגבינוביה וודא שהכל הלך טוב ואשתי תראה אותי שוב אחרי עבודה נפלאה של דריגבונובה. אשתי התקשרה אלי עם מספר לא ידוע והתנצלה והיא אמרה לי שהיא באמת מתגעגעת אליי ולילדים שלנו ואשתי חוזרים הביתה. ואחרי יומיים התקשרה אלי חברה ששלחתי מכתב הערכה שלי, עכשיו אני המנהל של חברת פרגון בארה”ב. אני מייעץ לך אם יש לך בעיות שלח הודעה לדוא”ל זה: doctorigbinovia93@gmail.com או WhatsApp אותו במספר +12162022709 ותקבל את התוצאה הטובה ביותר. קח את הדברים כמובן מאליו וזה ייקח ממך. אני מאחל לך את הטוב ביותר.

כתיבת תגובה